آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در محل کار خود با چه تعداد میکروب مواجه هستید؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در محل کار خود با چه تعداد میکروب مواجه هستید؟ اگر بدانید که چه تعداد میکروب در قسمت‌های مختلف و یا روی وسایل محلی که کار می‌کنید وجود دارد به طور حتم از فردا با احتیاط بیشتری به کار خواهید پرداخت و بیشتر بهداشت را رعایت خواهید کرد.

در یک نظرسنجی که اخیراً از کارمندان سراسر جهان به عمل آمده است آنها به ترتیب آلوده‌ترین قسمت و وسایل محل کار خود را این گونه معرفی کرده‌اند:

۱) کاسه توالت ۲) گوشی تلفن ۳) صفحه کلید کامپیوتر

دکتر چارلز گبرا میکروب شناس دانشگاه آریزونا به صراحت، گزینه شماره ۲ یعنی گوشی تلفن را آلوده‌ترین وسیله محل کار معرفی می‌کند. به گفته وی در ۵/۶ سانتیمتر مربع گوشی تلفن ۲۵ هزار میکروب وجود دارد در حالی که این رقم در صفحه کلید کامپیوتر ۳۲۹۵ و در کاسه توالت ۴۹ است.

به گفته این میکروب شناس، طول عمر این میکروب‌ها در حدود ۷۲ ساعت است. به عبارتی دیگر اگر یکی از همکاران شما سرما خورده باشد و به گوشی تلفن و یا صفحه کلید کامپیوتر دست بزند میکروبهای وی بلافاصله به انگشتان دست شما منتقل خواهد شد.

سئوال این است که چگونه می‌توان در محل کار با خیال آسوده به کار پرداخت؟

پاک کردن گوشی تلفن و صفحه کلید کامپیوتر باید به یک عادت روزانه برای شما تبدیل شود. هر روز با مایع ضد باکتری گوشی تلفن و صفحه کلید را پاک کنید چون با این کار ۹/۹۹ درصد میکروب‌ها از بین خواهد رفت.

2 Responses to آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در محل کار خود با چه تعداد میکروب مواجه هستید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Current day month ye@r *